OBJECT_TYPE_RECREATIONAL_HOUSE - Fritidshus

Geniunt skärgårdshemman med underbar kvällssol, båthus, tre kompletta hus, stor lada, uthus och mark

Värmdö - Lådnaskärgården - Hjälmö

  • Svartsö Hjälmö 135, Gällnöby
  • Pris på förfrågan
  • : 260 kvm

Med charm och känsla i anrika miljöer på Hjälmö i hjärtat av mellanskärgården, finns denna storslagna sjöstomt som bildar ett vackert skärgårdshemman med båthus med lägenhet ovanpå och omgiven av en stor brygganläggning.
Badbrygga intill och fina hällar, gräsytor leder upp till ett uthus och vidare tre gedigna skärgårdshus i mycket gott skick och med hög året runt standard och fin sjöutsikt över lugna vatten och mot Svartsö.
En stor lada i två plan, flera uthus och mycket mer. Grönskande ängar med fruktträd och stora marker skapar en fantastisk plats som går rakt in i hjärtat med ypperligt läge i mellanskärgården och med waxholmsbåt till ön, året runt.
På några minuter med båt når man Lådna, Svartsö, Gällnö med flera öar. Fastlandet och Boda brygga cirka 15 minuter bort med egen båt.

Välkommen till ett anrikt hemman i toppskick!

Läs mer
Ansvarig Mäklare
Robert Nordstrand

VD,Reg. fastighetsmäklare/Jur. Kand

Mobil +46705235877

Mail robert@nordstrandsmakleri.se

Bilder

Vi är nischade och älskar att förmedla "drömmen om ett unikt boende" vid vattnet.

Letar ni drömboendet?

KÖP MED OSS

Funderar ni på försäljning?

SÄLJ MED OSS

Anmäl Intresse